Idzie nowe stare odchodzi szalunek tracony

image description

Idzie nowe stare odchodzi szalunek tracony

Szalunek tracony 4wall

Wraz ze wzrostem przemysłu budowlanego rośnie nie tylko zapotrzebowanie na materiały budowlane ale również na materiały pomocnicze służące do wznoszenia budynków.

Takimi koniecznymi do wniesienia jakiejkolwiek inwestycji materiałami są szalunki . Bez względu czy to będą konstrukcje z desek, stali , plastiku czy innych materiałów niosą za sobą problemy i koszty.

Wykorzystanie do szalowania desek to chyba najbardziej popularny rodzaj szalunku w przypadku budowania małych inwestycji. Po oczyszczeniu takie deski trafiają później na więźby dachowe lub zostają ponownie wykorzystane na zabudowę podłogi poddasza. Niestety większość z tych materiałów ulega bez powrotnie uszkodzeniu i zostają zutylizowane lub spalone. Gotowe szalunki systemowe to najczęściej rozwiązania oparte o elementy plastikowe, metalowe lub wodoodporne sklejki kilkukrotnego wykorzystania.

Rozwiązania te nie tylko są bardzo drogie ale koszty ich wypożyczenia stawiają przed inwestorami pokaźne uszczuplenia portfeli a szczególnie przy ich uszkodzeniu.

Alternatywą do wszystkich rozwiązań stają się tzw szalunki tracone, które nie tylko pełnią rolę “obudowy” betonu ale również stanowią izolację i ewentualnie wykończenie zarówno powierzchni wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Idealnym rozwiązaniem na dzisiejsze czas mógłby być szalunek który pozyskiwany byłby z recyklingu i stanowił nie tylko “obudowę” konstrukcji budynku ale również pełnił rolę elementów wykończeniowych , hydroizolacyjnych, izolacyjnych.

Niewątpliwie do tego typu zadań idealnym rozwiązaniem jest szalunek PVC 4wall . W połączeniu z pianą poliuretanową, którą wypełniona jest część szalunku i szczelnym systemem zatrzaskowym pełni rolę nie tylko  rolę konstrukcyjną ale również zapewnia rolę termo i hydro izolacji. Dzięki zastosowaniu solidnego materiału jakim jest PVC nie wymagane jest dodatkowe wykończenie wewnętrznej jak i zewnętrznej części szalunku.

Szalunki 4wall mogą być wykorzystywane nie tylko w budynkach jednorodzinnych ale również w budownictwie przemysłowym i wielo rodzinnym.

Dzięki swojej panelowej budowie ,szerokości 60cm, głębokości 24 cm i długoś maksymalnej 6m znajduje zastosowanie począwszy od prostych fundamentów , poprzez ściany budynków mieszkalnych, ściany basenów i zbiorników do wznoszenia hal produkcyjnych i magazynowych.

  • SHARE
  • TWEET
  • PIN

Leave Comment

X