Cold roof, zimy dach ? Tak teraz to możliwe.

image description

Cold roof, zimy dach ? Tak teraz to możliwe.

Zimny dach

 

Mieszkasz na poddaszu ? Doskwierają Ci upały ? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Ciągle myślałem o co chodzi mieszkam na 3  ostatnim piętrze i podczas gdy jest na zewnątrz 30C a takich dni o dziwo w Polsce jest coraz więcej to u mnie na “poddaszu” nie da się wytrzymać. Czyżby deweloper a w tym przypadku spółdzielnia pożałowała na izolacji? Pewnie tak. Na stropie wentylowanym powrzucali kawałki wełny, która z biegiem czasu z maty grubości 20 cm zrobiła się arkuszem 🙂 o grubości 5cm.

No niestety nie wytrzymała próby czasu i już po 6 latach komfort mieszkania obniżył się drastycznie. Nie tylko podczas upałów ale również podczas zimy gdzie kaloryfery muszą dawać całą parą ( na początku praktycznie w całym mieszkaniu odkręcone były tylko dwa i spokojnie dawały radę).

No cóż jeśli tak rewelacyjny materiał nie wytrzymał próby czasu a spółdzielnia oczywiście umywa ręce to trzeba sobie jakość poradzić w inny sposób.

 

 

Otóż jeśli nie zwiększać izolacji to może wykonać pokrycie dachu zamiast z energetycznej czarnej papy membraną poliuretanową.  To nie tylko obniżenie temperatury dachu o 30 % ale również zapewnienie hydroizolacji z czy papa nie zawsze sobie radzi. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

Dzięki zastosowaniu Impermax A w kolorze białym odpornym na działanie UV faktycznie komfort mieszkania w moich 4 kątach się zmienił. Można odczuć wyraźny spadek temperatury w mieszkaniu podczas upałów nawet o 4 C. A uwierzcie mi to bardzo dużo w tych warunkach.

Pamiętajcie oficjalny diler firmy Krypton Chemical to Forres.pl

  • SHARE
  • TWEET
  • PIN

Leave Comment

X